יום ראשון, 11 בדצמבר 2016

שהכל נהיה בגְּבָרוֹת

מזמן לא צחקנו כך ביום ששי בערב.
לשם שינוי שני הנכדים הגיע ערים וערניים. שניהם היו במצב רוח מצוין, הראו לנו עבודות שעשו בגן וסיפרו על שבחים שקיבלו מהגננות.
כשישבנו לאכול הם התעקשו לברך לפני האוכל, וזה הלך ככה: ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהכל נהיה בגְּבָרוֹת.
לא עזר שניסינו לתקן את נשמותק, הוא בשלו.
צחקנו עד שכאבה לנו הבטן.
אחרי הארוחה הם התעסקו בעיקר עם הלגו, אבל גם ביקשו שנקרין את "קונג פו פנדה 3", שיהיה ברקע בזמן שהם משחקים. מידי פעם חכמוד הסביר לחתני על דמות כזו או אחרת על המסך. חלוקת הקשב שלו ראויה לציון.
לפני שהלכו הביתה זכיתי שכל אחד מהם יישב עלי ויתפנק קצת (בעיקר חיבוקים וגירודים בגב), מה עוד אפשר לבקש?

אתמול הם השכימו קום ונסעו לאגמון החולה, ובדרך חזרה דרשו מההורים להתקשר אלינו כדי לספר איך היה, איך הם נסעו ברכב חשמלי ו"עשו תור תור" לנהוג בו.
התמוגגותנו היתה שלמה.

גם לנו היתה שבת נעימה, חדר כושר ואחרי כן התחרדנות בשמש על הגבעה בקאנטרי. היה יום נהדר.
בערב עשיתי לבני שיחה הכנה (clearway) לקראת הביקור שלו בארץ.

זה מדהים כמה חששות יש לבני האהוב בכל פעם מחדש מהמפגש עם המשפחה והחברים - ביחוד עם הקרובים לו ביותר. השיחה שלנו פרסה את הדאגות, את מטרות הביקור, את ההוויות שהוא רוצה להיות בהן במהלך הביקור....את מה שעלול להסיט אותו מהוויות אלה וגם - כיצד יוכל להחזיר אותן לעצמו ולהיות מי שהוא בוחר להיות, להרגיש איך שהוא בוחר להרגיש.
בסוף השיחה הוא הרגיש מוכן.

אני כמובן כבר סופרת את הימים....
הוא מגיע בחמישי הקרוב, וכבר תכננו את הארוחה המשפחתית וכבר התחלתי לנקות ולסדר לו את החדר.....

הכנתי שיעורים לסדנת הכתיבה - ובאמת אעלה לכאן את התרגילים בהמשך.

השבוע T מארח את החברים שלו מהלימודים - שלא נפגשו 38 שנים! בכלל, מאז קורס הייעוץ העסקי T הפך להיות הרבה יותר חברותי, יוצר קשרי חברות חדשים, מחדש קשרי חברות מתהום הנשייה....משהו נפתח בו, ללמדך שאנחנו יכולים כל הזמן להשתנות, גם כשאנחנו כמעט בני ששים.

אני לא אהיה במפגש (שממילא יהיה ללא בני/בנות זוג) כי יש לי את סדנת הכתיבה באותו הערב.

ברביעי המפגש האחרון של קבוצת המנטורינג. , אין בי כרגע חשק להצטרף מיד לקבוצה אחרת, אבל ככל שאמשיך לאמן נראה לי טבעי שאזדקק להדרכה.....בכל מקרה לא מחליטה כלום לפני הנסיעה לויאטנם וקמבודיה בסוף החודש. אנחנו נוסעים לשבועיים וחצי.....הכל כבר מוכן. זה יהיה טיול מאורגן....לזוג. רק שנינו. כמו שאנחנו אוהבים.

התחלתי לקרוא את "הדבר היה ככה" של מאיר שלו - הפעם הראשונה שאני מצליחה לקרוא את מאיר שלו - אז תודה למי שהמליצו לי להתחיל מהספר הזה.

ובינתיים צפוי שבוע עמוס ומהנה......

וגם כאן

אין תגובות: